..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Dla Gracza

   » Dla MG

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

Atlas map DominiumMiast kolejnej przygody w Dominium wydawnictwo Portal dało graczom Monastyru coś, czego chyba nigdy ze zniechęceniem nie odrzucą na półkę by się zakurzyło. Bo mówiąc bez zbędnego owijania w bawełnę Atlas map dominium jest super dodatkiem! Mapy dziesięciu kluczowych państw Dominium wraz z planami ich stolic to na pewno to, na co czekali wszyscy mistrzowie gry od czasu zaszczycenia ich rpgowej półeczki podręcznikiem głównym Mona.


Nastał koniec czasów planowania kampanii na podstawie nieraczącej nas szczególną szczegółowością mapy znanej z podręcznika podstawowego. Teraz drogi mistrzu gry wydawnictwo Portal zniszczy twój kręgosłup, nie pozwalając ci oderwać ci się od map, na którymi siedzieć będziesz w swej zwyczajowej zgarbionej pozycji. Bo mapy są po prostu piękne i robią niesamowite wrażenie.


Jeśli prowadzisz kampanie, w których podróże odgrywają ważną rolę na pewno będziesz zachwycony. Sunięcie po nich paluchem sprawi ci niesamowitą radość. Szczególnie dzięki temu, że wszystkie wyróżniają się powalającą szczegółowością. Co szczególnie zwraca uwagę to, to iż każde zaznaczone na mapie miasto posiada swoją nazwę. Niby nic takiego, ale jak zobaczy się ich ilość budzi się w człowieku respekt dla masochistycznej pracy, jaką było wymyślanie ich wszystkich. Warto też zaznaczyć, iż wszytki mapy były rysowane ręcznie przez autora dodatku Michała Oracza, co wzbudza olbrzymi szacunek wobec tej pracy. .


Wymienione wyżej zalety tyczą się zarówno do map krain oraz planów miast. W moim jednak odczuciu te drugie wypadają nieco gorzej. Oczywiście nie ustępują jakością wykonania, lecz wzbudziły we mnie już tak pozytywnych emocji jak mapy państw. Wynika to chyba z ich mniejszej praktyczności. Lub po prostu mego przekonania, iż większą cześć gry spędza się na podróżach niż przechadzaniu się po jednym z głównych miast dominium. Ale w praktyce każdy ma własną opinię.


Dodatkowo prócz wymienionych wyżej atrakcji w atlasie znajdziemy parę monastyrowych smaczków takich jak oznaczone strefy wpływów na terenie dzisiejszej Ragardy, zaznaczę najsłynniejsze rodniańskie zabytki na terenie Nordii czy wreszcie przykład tego jak może być zbudowane podziemne miasto deviria. Każdy mistrz gry z pewnością doceni owe dodatki.


Podsumowując Atlas map Dominium to naturalne uzupełnienie podręcznika podstawowego. Nie ma, co żałować tych 35zł, bo naprawdę dodatek jest ich warty. A jeśli ktoś twierdzi inaczej najwyraźniej jest ślepy na uroki map, które chyba od zalania rpgowej zabawy są jednym z najfajniejszych gadżetów.


Solfar.
komentarz[11] |

Komentarze do "Atlas map Dominium"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czego więcej pragniecie szlachetni Karianie?
Artykułów, feliotonów...
Lokacji
Postaci
Profesji
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Atlas map Dom...
   Conrad
   Wbrew Regułom...
   Do broni!
   Rancor
   Ostatnia Wspó...
   Gospodarz
   Nordia
   Badania nauko...
   (Nie)Umarły o...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.020958 sek. pg: