..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Dla Gracza

   » Dla MG

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

Kyrene

Państwo miasto rządzone przez potężną demonicę o takim samym jak jej naród imieniu. O dziwo będące częścią sojuszu w walce przeciwko deviria. Jedną z przedstawionych tu cech można wybrać, gdy wybierze się za kraj z pochodzenia Kyrene, jednocześnie rezygnując z pierścieni przysługujących za granie państwem spoza wielkiej dziesiątki. Otrzymujemy też na starcie bonus +1 do współczynnika sprytu oraz budowy.

Kontakty z Ish.
Ludzie mieszkający w Kyrene wydają się być dziwni dla osób niezaznajomionych z ich obyczajami. Sam fakt, iż rządzeni są przez demoniczną władczynie jest dla większości karian przerażający i godny potępienia. Mój cynazyjski umysł nie lękał się jednak strasznych opowieści o Kyrene, które można usłyszeć, od co bardziej nadpobudliwych duchownych niemogących się pogodzić, iż w jednym państwie w zgodzie żyć mogą obok siebie ludzie i devira.
Podwójne tak Panie. Parę lat temu byłem w podróży do lasów Kyrene oraz to prawda, iż rasa deviria Ish żyję w tej krainie w zgodzie razem z ludźmi. Gdyby tak nie było nie mógłbym teraz stać przed tobą i opowiadać ci tej historii. Otóż, gdy podróżowałem poprzez niezwykłe lasy tej krainy mój koń spłoszony przez dzikie zwierze wysadził mnie z siodła nakierowując mnie przy okazji na dotkliwie na drzewo. Parę dni potem obudziłem się w wiosce zamieszkiwaną przez Ish, do której przywiózł mnie na swym wozie miejscowy chłop, który wiedział, iż tam z pewnością uda mnie się uleczyć. I rzeczywiście wkrótce potem byłem niemal jak nowo narodzony. I mimo moich początkowych obaw zmieszanych z przerażeniem, nawet włos mi z głowy nie spadł ze strony Ish. Chociaż do dzisiaj się zastanawiam czy Ish potraktowaliby mnie tak dobrze gdyby nie fakt przywiedzenia mnie przez miejscowego…

Bohater otrzymuje możliwość wykupywania sojuszników pośród rasy Ish (chociaż lepiej z takimi nie podróżować). Dodatkowo postać posiada pewien posłuch wśród tej rasy i nie zostanie od razu zaatakowana tylko dla tego, że jest Karianem. Ponadto bohater nie otrzymuje pt w testach wiarygodności przeciwko ish.

Przychylność deviria.
Eryk Merfe przedzierał się właśnie przez matrański las. Można powiedzieć, iż jest głupcem, bo robił to w nocy bez żadnej eskorty będąc już niemal skrajnie wycieńczonym. Może i nim był jednak w chwilach skrajnej desperacji każdy odnajduje w sobie takiego głupca, którego w razie sukcesu nazywają człowiekiem odważnym.
W każdym razie kawaler Merfe już dawno zgubił swoich prześladowców. Jako człowiek pochodzący z sąsiedniego do Matry, Kyrene znakomicie umiał poruszać się po lesie i zacierać za sobą wszelkie ślady. Jedyne, czego się praktycznie teraz obawiał to spotkania z zwierzęciem, które przestraszone mogło okazać się niezwykle niebezpieczne.
Niezwykły pech chciał, że jeszcze tej samej nocy przyszło mu spotkać się z olbrzymim dzikiem. Serce stanęło mu wtedy w trwającej wieczność chwili. Zdawało się, iż zwierz już na niego się rzuci i rozszarpię. Ten jednak tylko chyżo się odwrócił i pognał w przeciwną stronę.
Eryk wiele razy jeszcze się potem zastanawiał, komu ma dziękować. Jedynemu czy może swej demonicznej królowej…

W momencie kontaktu bohatera deviria i wykonywania przez mg testu agresji dla nich stopień współczynnika ich agresji dostaje bonus +3. Ponadto bohater otrzymuje bonus +2 do umiejętności postępowanie ze zwierzętami.


Solfar.
komentarz[20] |

Komentarze do "Kyrene."Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czego więcej pragniecie szlachetni Karianie?
Artykułów, feliotonów...
Lokacji
Postaci
Profesji
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Atlas map Dom...
   Conrad
   Wbrew Regułom...
   Do broni!
   Rancor
   Ostatnia Wspó...
   Gospodarz
   Nordia
   Badania nauko...
   (Nie)Umarły o...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.015518 sek. pg: