..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Dla Gracza

   » Dla MG

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

Santia

Kolebka świętości w Dominium. Ziemia, która poczęła samego proroka. Jedną z przedstawionych tu cech można wybrać, gdy wybierze się za kraj z pochodzenia Santie, jednocześnie rezygnując z pierścieni przysługujących za granie państwem spoza wielkiej dziesiątki. Otrzymujemy też na starcie bonus +2 do współczynnika wiary.

Przychylne spojrzenie.
Podróżowałem niegdyś z niejakim Dawidem Mertes, Santyjskim szlachcicem, który podróżował do Dorii by odwiedzić swojego starego przyjaciela. Nie był to człowiek szczególnie bogaty, jednak jak sam twierdził nie potrzebował więcej i jego obecna sytuacja w całkowicie mu odpowiadała. Nie posiadał też zbyt wielkiej wiedzy czy szczególnych umiejętności. Ot prosty człowiek, jakich wielu. Ale na mą matkę powiadam Ci Panie, właśnie na takich jedyny zdaje się patrzeć przychylnym okiem! Pamiętam raz, gdy zatrzymaliśmy się nad jeziorem by dać odpocząć koniom dostrzegłem pływające na tafli wody kaczki. Zaoferowałem mojemu kompanowi mały zakład, kto pierwszy ustrzeli jednego z tych ptaków wygra pięć kordinów. Mój przyjaciel pozwolił mi pierwszemu strzelać, ja jednak oczywiście spudłowałem i ze ilości omal nie złamałem mego pistoletu. Santyjczyk wtedy szybko ucałował krzyżyk wiszący mu na szyi i wystrzelił strącając wypłoszonego po moim strzałę ptaka. A jak się później dowiedziałem strzelec z niego żaden. I jak tu nie myśleć, że jedyny patrzy na Santyjczyków przychylnym okiem?

Raz podczas trwania sesji gracz może zadeklarować automatyczne zdanie przez niego nieudanego wcześniej testu.

Santyjska wiedza.
Zawsze, gdy przebywam w Santi dziwi mnie rozległa wiedza teologiczna ludzi, których tu spotykam. Chociaż to raczej nie zdziwienie a swoista odmiana fascynacji i zazdrości. Tu nawet prosty chłop dorównuje swą wiedzą niejednemu klerykowi. Natomiast księża stanowią wzór dla całego Dominium. Nie raz byłem świadkiem jak pouczali oni młodych akolitów czy nawet pielgrzymów z dalekiej Kartiny, gdy ci mylili się w datach świąt!

A gdy przyjdzie Santyjczyką rozprawiać o proroku to prawdziwie nie mają w tym sobie równych w całym Dominium! Prawdziwą przyjemnością jest udać się do ich stolicy, zagadać nawet do byle kmiecia, który opowie ci o wędrówkach proroka i za monetę czy dwie przeprowadzi cię po mieście jego śladami. Gdzie dumni mieszkańcy opowiedzą ci jak to niegdyś domy zamieszkiwane wtedy przez ich przodków odwiedzał sam pomazaniec jedynego. A Ty Panie zauroczysz się w tej historii i z trudem przyjdzie Ci się od niej oderwać!

Wybierając tą cechę otrzymujesz bonus +3 do teologii. Dodatkowo wszystkie testy teologii związane z osobą proroka są dla ciebie o jeden stopień prostsze.


Solfar.
komentarz[3] |

Komentarze do "Santia."Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Czego więcej pragniecie szlachetni Karianie?
Artykułów, feliotonów...
Lokacji
Postaci
Profesji
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Atlas map Dom...
   Conrad
   Wbrew Regułom...
   Do broni!
   Rancor
   Ostatnia Wspó...
   Gospodarz
   Nordia
   Badania nauko...
   (Nie)Umarły o...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.021342 sek. pg: